دیگر زمان تحریم پروازهای ایرانی فرا رسیده

July 24, 2009 at 3:37 pm (Uncategorized)

گمان میکنم با سوانحی که شاهد هستیم باید برای تحریم پروازهای ایرانی فکری جدی بکنیم. قبلا فکر میکردیم با سقوط و از بین رفتن هواپیماهای روسی دولت اقدام به خرید هواپیمای جدید اروپایی میکند اما قراردادهای اخیر ایران با روسیه برای خرید توپولف های دیگر تمام امیدمان بر باد رفته است.

Advertisements

4 Comments

 1. pedram said,

  احمدی نژاد قاتل اين انسان های بی گناهه كه با اون اظهار نظر های احماقانش كلی تحريم رو به ايران تحميل كرد و گفت اينها كاغذ پاره اند!!
  اقای كودتا چی !!ين كاغذ پاره ها داره جون هموطن های ما رو ميگيره!

 2. حسین said,

  دوست عزیز با عرض معذرت شما که امیدواری این دولت کاری برایت انجام دهد همان توپولوف هم برایت زیادی خوب است

 3. Iranian said,

  http://mojesabzeomid.blogspot.com/
  Friday، July 24، 2009
  فراخوان براي هسته مركزي
  تجربه خاموشي 30 تير خيلي خوب بود ولي درسهايي گرفتيم كه پيشنهادات زير براي هماهنگي و تاثير گزاري بيشتر ارائه مي گردد:
  1- يك هسته مركزي تشكيل شود از تمام كساني كه در اين زمينه فعاليت داشته اند
  2- اين هسته بايد از گروههاي مختلف تشكيل شده باشد:
  – گروه فني كه بهترين و اصلاح شده ترين طرح را ارائه كند
  – گروه اطلاع رساني به بالا. منظورم افراد و سايتهائي كه بسيار مورد بازديد قرار مي گيرند مثل فيس بوك آقاي موسوي، سازگارا، موج سبز آزادي و … و توجيه آنان كه اين طرح از خيلي طرحهاي ديگر بهتر است
  – گروه اطلاع رساني به عموم از طريق بالاترين و …
  – گروه كامپيوتر براي ثبت دوميني مانند موج سبز آزادي و بروز كردن آن بنحويكه مثل بسياري از سايتها يك سايت مرجع باشد كه هر روز مورد بازديد قرار گيرد.
  -گروه جمع آوري اطلاعات خاموشي از داخل كشور و مراكز برق مثل ديسپاچينگ و برقهاي منطقه اي بطوريكه اطلاعات موثق ارائه كند
  -گروهي براي مبارزه با عوامل نفوذي. اگر به بالاترين مراجعه كنيد، مي بيند كه روي تمامي اخبار مربوط به خاموشي برق چند نفر نظر غير واقعي دادند.
  – مي شود اين گروه در فيس بوك يا ياهو گروپ يا … تشكيل شود

  از همه كساني كه دراين راه مي توانند ما را ياري كنند دعوت به همكاري مي گردد.
  ارسال شده توسط موج سبز اميد در 11:15 PM 0 نظرات
  Thursday، July 23، 2009
  چرا تاثير گزارترين جنبش مدني محجور مانده است
  به جرات مي‌توان گفت كه بجز مهندسين برق- قدرت كسي از مسئله ناپايداري در شبكه برق خبر ندارد. از اينرو جنبش خاموشي برق كه از 3 هفته پيش مطرح شده، محجور مانده است. نيك مي‌دانيم كه اين حركت از همه حركتهاي ديگر كه تا كنون انجام شده هم ايمن تر است و هم تاثيرگذارتر. تاثيرگذاري آن به اين دليل است كه دولت شايد بتواند اينقدر به ا… اكبر گفتنها و تجمعات بي‌تفاوتي نشان بدهد تا مردم خسته شوند، ولي در اين مورد نمي‌تواند بي‌تفاوت باشد.
  از طرف ديگر اين كار نه تنها يك فعاليت اعتراضي است بلكه از آن مهمتر يك كار عملياتي محسوب مي‌شود. از اينرو از تمامي وبلاگها و اشخاصي كه در اين جهت اطلاع رساني كرده‌اند درخواست مي‌گردد همديگر را يافته و يك شوراي هماهنگي تشكيل دهند مانند كاري كه در موج سبز آزادي اتفاق افتاده است. وظايف اين شورا به قرار زير خواهد بود:
  1- ايجاد هسته مركزي كه تمامي راهكارهائي كه از كانالهاي مختلف آمده را ارزيابي كرده و آنها را هماهنگ كرده و به عنوان راهكار تائيد شده نهائي ارائه كند.
  2- از تمامي توان خود جهت وصل شدن به كانالهاي مطرح اطلاع رساني نظير بالاترين، سازگارا، موج سبز آزادي، فيس بوك آقاي موسوي، ابراهيم نبوي، كانالهاي ماهواره اي، ايميل و … بهره ببرد. و نهايتا خود به مركزي تبديل شود كه مورد مراجعه مخاطبين قرار گيرد. (طبق تحقيقاتي كه به عمل آمده هنوز درصد زيادي از اين جريان بي خبرند).
  3- تبديل اين عمليات از روز خاص به يك روند به نحويكه مردم بطور معمول هر شب سر يك ساعت مورد توافق دست به اين كار بزنند و يك قسمت از كارهاي روزانه آنها گردد.
  4- بهترين محرك در چنين اقداماتي ارائه فيدبك است تا مردم از نتيجه كار خود با خبر شوند و روز بروز تعداد بيشتري به اين جنبش ملحق شوند. وگرنه دلسرد خواهند شد. از اينرو بايستي از همه كانالهاي ارتباطي كه افراد اين شورا در وزارت نيرو و شركتهاي تابعه، ديسپاچينگ، برقهاي منطقه اي و … بصورت روزانه اطلاعات جمع‌آوري و به اطلاع عموم برسد.
  5- از همين الان براي به ثمر رسيدن اين كار اساسي و حياتي شروع كنيد

 4. sa said,

  زمان تحریم بانک ها هم فرا رسیده است.از این به بعد نباید در بانک ها ی دولتی حساب باز کنیم و حساب هایمان را ببندیم و در صورت عدم امکان موجودی آن را به حداقل کاهش دهیم . این یک راه کم هزینه اما موثر است زیرا بانک ها فلج می کنیم و دولت با مشکلات عدیده ای موجه می شود.این حرکت باید تا زمان آزادی تمام زندانیان ادامه یابد. لطفا اگر می توانید این مطلب را در بالاترین مطرح کنید.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: