حال و روز این روزهای بالاترین

March 28, 2010 at 2:41 pm (Uncategorized)

بالاترین این روزها حال و روز خوشی ندارد چند دسته گی کاربران، دعواهای بی نتیجه، سوالات بی پاسخ، سکوت معنا دار مدیران و…. نام این شرایط را باید ” شرایط بحرانی” گذاشت حتی اگر مدیران بالاترین آن را انکار کنند!

عده ای از کاربران مدیران را مقصر می دانند و مدیران نیز مشکلات را چشم برخی کاربران می بینند.

دعوا، چنگ انداختن به صورت یکدیگر، منفی سخت گیرانه و بعضا بی جهت برخی کاربران، منفی تلافی جویانه کاربران زخم خورده،  بستن فله ای حساب ها، عدم پاسخ گویی مدیران … همه و همه من را یاد کشور عزیزمان می اندازد که در آن حاکمیت از کسی دفاع می کند که عده ای به او اعتراض دارند. البته قصد ندارم مدیران بالاترین را با حاکمیت ایران مقایسه کنم اما برخی عکس العمل‌ ها مدیران بی شباهت با آنها نیست. برای قانع کردن افکار عمومی نباید دست به برخورد زد. اگرمدیران معتقد اند که فرد مورد اعتراض بی گناه است باید به شبهات وارد شده توسط کاربران به این کاربر پاسخ دهند و با منطق این عده را ( که کم هم نیستند) قانع کنند. بهترین ابزار گفتگو است با منطق و استدلال می توان به ایجاد یک فضای آرام کمک کرد. عدم پاسخ مدیران به شبهات ایجاد شده به ملتهب شدن فضا می انجامد و جو بدگمانی نسبت به مدیریت بالاترین را ایجاد می کند.

البته در این بین از اشتباه دسته ای از کاربران نیز نمی توان چشم پوشی کرد که با منفی های تلافی جویانه به عمیق ترشدن اختلافات دامن زدند. نباید برای گرفتن حق، پا روی قانون گذاشت حتی اگر طرف مقابل فراقانونی عمل کرده باشد.

کلام اخر این که اگر مدیران بالاترین پاسخ دادن به اعتراضات و تن دادن به برخی خواسته های مشروع معترضین را نوعی باج دادن به معترضین ببینند باید گفت که این بحران هیچ گاه حل نخواهد شد حتی اگر با بستن حساب های کاربری بتوانند  تا حدی اوضاع را (ظاهرا) آرام کنند. این بحران صدمات جبران ناپذیری با جامعه بالاترین می زند جامعه ای که امروز بخشی از زندگی سیاسی و اجتماعی ما است.

من این شرایط را دوست نمی دارم دلم می خواهد برگردم به شرایط قبل. روزهایی که همه ما یکی بودیم. در یک سنگر، بر علیه یک حکومت. اخبارمان پر بود از برنامه های مبارزه، بیانیه ها، از غصه زندانیان می نوشتیم، اشک خانواده های شهدا، از رذالت حاکمیت فیلم می گرفتیم و به دنیا نشان می دادیم. اما امروز ….

دیروز نایتمر،فرهنگیان، آلبرت، نیکو، سام، مهدی میکسر، سورنا و…همه از یک جبهه بودند اما امروزتفرقه ای این جبهه را بهم ریخته است.

این گره تنها ( و تنها) به دست مدیریت بالاترین باز میشود البته نه با بستن حساب ها بلکه با شفاف سازی و ایجاد فضای گفتگوی متقابل.

Advertisements

4 Comments

 1. جواد said,

  سلام عزیز من خیلی وقته میخوام تو وبسایت بالاترین عضو بشم ولی نمیشه شما میتونی محبت کنی منو دعوت کنی ؟اگه این لطفو کنی ممنونت میشم ایمیل من اینه :
  vatanmanir@yahoo.com
  این هم هست
  javadgorgani@gmail.com
  منتظر لطفت هستم

  • g791 said,

   بالاترین عضو نمی گیرد

 2. بالاترين، رهبري پيوندتان مبارک! said,

  بالاترين، رهبري پيوندتان مبارک!
  شباهت‌هاي کاربر Nightmare در بالاترين با احمدي نژاد:
  1- هر دو حتي يک کار مثبت هم در زندگی‌شان انجام نداده‌اند و هر کاري که کرده‌اند تنها اثر منفي داشته است. (کاربر Nightmare در سايت بالاترين تابحال حتي به يک لينک هم مثبت نداده و در عوض به تمام لينک هايي که به دستش می‌رسد منفي فله اي مي دهد)
  2- هر دو به قانون براي توجيه اعمال غير قانوني شان استناد مي کنند.
  3- هر دو با جملاتي نظير (بياييد واقع‌بين باشيم من دوست شما هستم، من صلاح شما را مي خواهم يا شرمنده ام) با مخالفانشان مناظره مي کنند.
  4- هر دو عقده معروف شدن و مطرح شدن دارند.
  5- هر دو از بيماري رواني منحصر به فردي رنج مي برند.
  6- هر دو از اون بالا بالاها پشتيباني مطلق مي شوند!

  شباهت‌هاي مديريت سايت بالاترين با شخص رهبري جمهوري اسلامي:
  1- هر دو از يک شخص قانون شکن و مورد تنفر عموم حمايت مطلق می‌کنند.
  2- هر دو به نظرات ديگران در مورد قانون شکني هاي اين شخص منفور کوچکترين توجهي نمی‌کنند.
  3- هر دو حاضرند منطقه فرمانروايي شان با خاک يکسان شود و از بين برود اما دست از حمايت مطلق کارگزار دست نشانده خويش بر ندارند.
  4- هر دو روشن فکراني که بر عليه شخص قانون شکن مورد حمايتشان دست به اقدام عملي می‌زنند را بازداشت می‌کنند يا می‌کشند!
  5- هر دو انتقاد از شخص دست نشانده را به ضرر جامعه تحت کنترل خويش قلمداد می‌کنند.
  6- هر دو فکر می‌کنند مردم بدون آن‌ها و نوچه هايشان امکان زندگي و ادامه کار را ندارند.
  7- هر دو فکر می‌کنند قدرتشان ابدي و هميشگي است.
  8- هر دو فکر می‌کنند ديکتاتور حتماً بايد شاخ و دم داشته باشد!
  عاقبت کار:
  هر دو به خشم مردم ….

 3. مهدی میکسر said,

  ممنون از شما به خاطر مطلب خوبتون . من شخصا خراب شدن جو بالاترین رئ تا حد زیادی تحت تاثیر باند بازی یه سری از کاربرا میدونم و مطلبی هم در این مورد تو وبلاگم نوشتم که یکی از بچه ها زحمت کشید تو بالاترین هم لینک کرد .

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: