هشداری جدی برای “ما” کاربران بالاترین….!

June 3, 2010 at 1:26 pm (Uncategorized)

 

اخیرا خبری منتشر شد که خیلی دیده نشد. خبر این بود: “دیگ مرده است” در این خبر به کاهش 36 درصدی بازدید کنندگان این سایت اشاره می کند ومی افزاید ازماه مارچ تا  اپریل 2010 این سایت 13.8 میلیون بازدید کننده خود را از دست داده است.

اما چرا؟

یکی از عوامل ذکر شده مربوط به باند بازی برای فرستادن لینک های رفقا به صفحه اول این سایت و همچنین استفاده ازدیگ برای افزایش بازدیدکنندگان سایت های یکدیگر است. در واقع کاربران بدون در نظر گرفتن کیفیت لینک، صرفا به دلیل این که از طرف یک “دوست” ارسال شده آن را به صفحه اول می فرستند. این بیماری در بالاترین نیز وجود دارد. تشکیل گروه های زیر زمینی برای داغ کردن لینک هم، استفاده از مسنجر برای خبر کردن از اوضاع لینک های هم و هزاران راه مشابه دیگر نشان از مسیر غلطی است که “ما” کاربران بالاترین در حال طی آن هستیم. این روند باعث می شود به جای شایسته سالاری و داغ شدن لینک های بهتر، شاهد رفیق سالاری باشیم و به مرور زمان فقط کسانی که هم کیش، هم فکر، هم مرام و رفیق ما باشند رغبت به خواندن بالاترین خواهند داشت و این یعنی مرگ بالاترین. در حالی که مزیت سایت هایی نظیر دیگ یا بالاترین در تنوع کاربران و مخاطبان است. به نظر می رسد کاهش بازدیدکنندگان سایت دیگ زنگ خطری برای “ما” باشد تا تجدید نظری در عملکرد خود داشته باشیم. به هوش باشیم که نکند عملکرد ما، کاربران نو رسیده (بالا اولی ها) را به دلیل عدم کسب نتیجه از راه صحیح، به سمت مسیر غلط سوق دهد.

فراموش نکنیم که رفیق بازی شاید موجب داغ شدن سریع لینک هایمان شود اما لینک گذاشتن را به آموزش نخواهد داد. هیچگاه نخواهیم آموخت که چگونه درست مطلبی را لینک کنیم تا بهتر دیده شود.

پانوشت:

1-     با این که هیچگاه عضو این شبکه های زیر زمینی نبودم از کلمه “ما” استفاده کردم. شایسته نیست که دوستان فکر کنند که قصد متلک گویی داشته ام.

2-    من مدیریت بالاترین را نیز در این بین تا حدی مقصر می بینم. گاهی برخوردهای دوگانه ای را شاهد هستیم که نشان از عدم برخورد عادلانه میان کاربران (کاربرانی عضو یک گروه یا با تفکری خاص) است.

Advertisements

2 Comments

  1. alireza said,

    سلام مطمعا باشیدتا وقتی صداقت وراستی درکارداشته باشیددبی قرض .وهمراه مردم باشید نه ایکه فک کنید مردم یاید همراه شما باشند امیدوارم موفقتر باشمد

  2. Anis said,

    مرده شور خودتون و سايت مسخرتون رو ببره.من يه وقتي خيلي علاقمند بالاترين بودم.خيلي هم سعي کردم عضو بشم که نتونستم.ولي الان به عينه دارم مرگ بالاترين رو مي بينم.خودم که ساعتها تو بالاترين مي چرخيدم الان سه روز يکبارم نميام.فقط واسم خيلي خنده داره که بعضي کاربرا اينقدر خودشون و اين سايت مسخره رو جدي مي گيرن.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: