نکاتی مهم برای روز شنبه…!

June 10, 2010 at 5:41 am (Uncategorized)

به مدد تقلب در انتخابات و شروع اعتراضات مدنی، طی یکسال گذشته به خوبی با زیر و بم راه پیمایی رفتن (آن هم بدون مجوز) آشنا شدیم اما به نظرم رسید یک بار دیگر نکات مهم را یک بار با هم مررو کنیم تا دوباره برایمان تکرار شود یا اگر کسانی برای اولین بار به جمع ما می پیوندند این موارد را رعایت کنند:

 – سر وقت بیاییم، دیر کردن ( که از عادات ما ایرانی هاست) باعث ضربه خوردن کسانی می شود که به موقع می آیند.

 – از دیگران جدا نشویم. متراکم بودن و به هم نزدیک بودن هیبت و شکوه جمعیت را افزایش می دهد و دل جبهه مخالف را می لرزند (خیس شدن شلوار آنها). در ضمن حرکت های انفرادی خطر دستگیری را به شدت افزایش میدهد.

 – حدالامکان از برخورد فیزیکی اجتناب کنیم. یادمان باشد حکومت ما را آشوب طلب می خواند بنابراین حرکتهای رادیکالی خوراک تبلیغاتی آنها است. البته این به این معنی نیست که بایستیم تا با چماق بر سرمان بکوبند. دفاع با حمله فرق دارد از خودمان دفاع می کنیم ولی حدالامکان حمله نمی کنیم (ما که برای جنگ نیامده ایم، اصلا ابزارش را هم نداریم). یادمان باشد ما برای راه پییمایی آمده ایم نه چیز دیگر.

– مراقب نفوذی های رژیم باشیم. کسانی که سعی در ملتهب کردن راهپیمایی دارند یکی از مشخصات آنها تمایل به برهم زدن مسیر اصلی راهپیمایی و کشیده شدن آنها به سمت حرکت های رادیکالی از قبیل شکستن اموال عمومی یا تخریب امکان شخصی یا عمومی است. این افراد شاخ و دم ندارند ممکن است به مانند ما نشانه های جنبش را هم به همراه داشته باشند!

– لباس ها و کفش راحت بپوشید. با توجه به علاقه شدید رژیم به ما(!)، ممکن است مجبور به دویدن یا فرار کردن یا انجام حرکت های تند و انفجاری شوید بنابراین از پوشیدن لباس های که در آن راحت نیستید اجتناب کنید (کفش های پاشته بلند و مانتوهای تنگ …). در ضمن به دلیل گرمی هوا لباس های خنک توصیه می شود. به همراه داشتن یک بطری آب ایده خوبی است.

 – اگر در مشاغل خاص فعالیت دارید از آوردن هرگونه کارت شناسایی خوداری کنید.

– در حین راهپیمایی سیم کارت خود را از موبایلهایتان خارج کنید.

 فیلم و عکس را فراموش نکنید. ینها ارزشمندترین اسناد ما هستند. –

Advertisements

10 Comments

 1. Rahim said,

  خارج كردن سيم كارت به تنهايي مانع از رهگيري نخواهد شد. موبايل روشن بدون سيم كارت هم قابل رهگيري است. يا گوشي را خاموش كنيد يا از Flight mode استفاده كنيد

 2. آزاد said,

  درودبر ایرانیان آزاد/!
  22خرداد همانند سال قبل سبز می شود!!

 3. اتحا ديه معلمان ايران said,

  دقيقه 90 كروبي وموسوي به ملت خيانت كردند
  اقا يان موسوي وكروبي طي اطلا عيه ي اعلام داشتند راهپيمايي ۲۲ خرداد بر گز ار نخواهد شد در حا لي كه مي توانستند سكوت كنند يا اينكه اعتصاب سراسري را در ۲۲ خرداد اعلام كنند

  • green said,

   تو یکی از مزدوران زژیم هستی که میخواهی تفرقه اندازی کنی.این حرکت موسوی و کروبی یک تاکتیک سیاسی است که نتایج مثبت آن را در آینده خواهیم دید

   • g791 said,

    yes, i am.

 4. نیم said,

  این چه حرفیه که موبایل روشن بدون سیم کارد قابل رهگیری است؟

  چنین نیست. حالا محض احتیاط دوستان این کار را بکنند که نگران نباشند

 5. khodam said,

  ناپلئون به سربازاش می گفته
  موقعه حمله متحد شوید و موقعه فرار پخش شوید
  حتما این رو مد نظر داشته باشید

 6. alef said,

 7. iransabz said,

  با توجه به ساگرد انتخابات یکی از شواهد مهم تقلب در انتخابات 88 که خیلی تا حالا در مورد ش بحث نشده:
  ببینید هر سال و در هر انتخابات معمولا رای گیری تا ساعت ۱۱ یا اکثرا۱۲ تمدید میشد. اما ۲۲خرداد۸۸ تا ساعت ۸ یا ۹ بیشتر تمدید نشد. و اون شب اگر سراغ حوزه های میرفتین مردم ناراضی رو پشت درب میدین که اجازه ندادن بیان تو حوزه رای بدن و نیروی انتظامی با عصبانیت مردم رو بیرون میکردو حتی درگیری پیش اومد فیلم موارد مشابه اینرا خبرنگاران از حوزه های شلوغ رای گیری تهران مخابره کردن و خیلی از دوستان از شهرهای مختلف نیز این مورد رو گفتن / این برعکس هر سال بود که مردم رو تا نفر آخر برای رای گیری وارد حوزه میکردن تازه همه میدونن مردم ما دقیقه ۹۰ی هستند و بخاطر اینه که همیشه انتخابات و یا استخدامها و هر چیز دیگه معمولا تمدید میشه.
  ما وخیلی ها فکر میکنیم اینها برعکس سالهای دیگه زمان رای گیری رو مثل همیشه تا ساعت ۱۲ تمدید نکردن چون میدونستن اگه بیشتر رای بگیرن همین درصدهاشون از این هم خنده دارتر میشد و بهم میریخت. و مثلا یزد و مازندران به ۲۰۰ درصد نزدیک میشد و شهرهای دیگر اکثرا ۱۰۰ یا بیشتر میشد و این رسواشون میکرد بخاطر همین مثل هر سال ساعت راگیری رو تا سقفش تمدید نکردن و مردم پشت در موندن و نارضایتی ایجاد شد و حتی پلیس هم وارد شد برای متفرق کردن مردمو. برعکس هرسال که ناز مردم رو هم میکشیدن تا بیان براشون رای بدن.
  موضوع خیلی ساده است مگه زمان اصلی رای گیری چند ساعت بود؟ جواب ۱۲ ساعت . از ساعت ۸صبح تاساعت ۸ شب .و با توجه به تعداد رای دهنده گان که حدود ۳۸ میلیون اعلام شد یعنی هر ساعت چیزی حدود ۳ میلیون ۱۰۰ هزار نفر رای دادن .حال شما برآورد کنید اگر مثل همیشه انتخابات تا ساعت ۱۲ تمدید میشد حدود ۱۲ میلیون ۳۰۰ هزار نفر باید رای میدادن(من نمیگم علم آمار میگه) همه میدونیم که ما مردم لحظه آخریم اینو مردمی که پشت در بسته مواجه شدن و نتونستن رای بدن و صف شلوغ آخر شب اثبات میکنه. بهرحال اگر زمان رای گیری تمدید میشد حداقل ۱۲ و نیم ملیون نفر به تعداد فعلی اضافه میشد و آمار اکثر غریب به اتفاق نقاط و حوزه های کشور از ۱۰۰ تجاوز میکرد(همانطور که بدون تمدید برخی نقاط اینچنین شد . اگر تمدید میشد چه میشد؟)و دیگه خیلی خنده دار میشد و مسائل پشت پرده علنا فاش میشد پس با عدم تمدید زمان رای گیری که برعکس رسم دیرینه بود میخواستن جلوی رسوای های بعدی رو بگیرن.اما…..
  لائقل مثل همیشه تا ساعت 12 تمدید میکردن. چرا؟ واقعا چرا تمدید نکردن؟ برای همین مسئله بو داره!

 8. محمد said,

  تمام مردم باید مواظب باشند که آلت دست هر دو جناح نشوند و فقط به سرنگونی این رژیم بیندیشند اصلاح طلبان هم فقط به دنبال این هستند که در انتخاباتها کاندید داشته باشند

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: