چطور در بالاترین آسوده فعالیت کنیم

September 8, 2010 at 1:55 pm (Uncategorized)

زندگی در جامعه بالاترین همانند زندگی در ایران است به این معنا که برای خودش قوانین نانوشته‌ای دارد که اگر آنها را ندانی تحمل فضا برایت دشوار می‌شود. اما با تمام این قوانین، نکاتی وجود دارد که رعایت آنها زندگی در این جامعه مجازی را راحت‌تر می‌کند.

1- غر نزنیم: برای بسیاری از کاربران گرفتن رای منفی به مانند فحش ناموسی است تا رای قرمزی را در زیر لینک خود می بینند فریادی از ته دل برآورده و شمشیر کشان به سوی رای دهنده حمله می‌کنند. برای آسودگی خاطر، همیشه گرفتن 4-5 رای منفی را زیر لینک‌هایمان پذیرا باشیم. اگر حس کردیم منفی غیرقانونی است این را بگذاریم پای … و به سادگی از کنار منفی بگذریم.

2-کمی صبور باشیم: اگر لینک غیر قانونی دیدیم سریع  شمشیر از غلاف بیرون نکشیم کمی صبر کنیم تذکر “کاملا ملایمی” بدهیم اگر اصلاح نشد دوباره تذکر دهیم و درا دامه منفی بدهیم.

3- توهین نکنیم: اگر می خواهید به شما توهین نشود، توهین نکنید. عقاید کسی را به سخره نگیرید. مطمئن باشید اگر مدتی به کسی توهین نکنید هیچ کس به شما توهین نخواهد کرد.

4- تبعیض قائل نشویم: با یک کاربر تازه وارد و گمنام همان قدر گرم و صمیمی باشیم که با یک کاربر نام آشنا هستیم. همین کاربران گمنام، دوستان خوب آینده ما خواهند بود.

5- گروه مافیا نسازیم: گاهی عضو بودن در این گروه ها شما وارد نزاع هایی می کند که شاید علاقه ای به وارد شدنش نداشته باشید. بنابراین وام دار هیچ کس نبوده و بر اساس چارچوب‌های اخلاقی خودمان تصمیم بگیریم.

6- بحث کنیم، نه جدل: در بسیاری از موارد زیر لینکهای محلی برای جدال میان کاربران است. جدال‌هایی که هیچ وقت به جایی نمی رسند. بیاییم به جای جدل با هم بحث کنیم.

توجه به این نکات می تواند به ما کمک کند تا تنش‌ها به حداقل رسیده و آسوده فعالیت کنیم.

Advertisements

1 Comment

  1. مهران said,

    سلام ،فکر کنم ادب وبلاگ نویسی باعث بشه حداقل جواب بدین.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: